ODKRYJ TO! Dolina Aleksandrowicka, Tenczyński Park Krajobrazowy

Zapraszamy Was do wspólnego odkrywania trochę mniej znanej, ale również pięknej Doliny Aleksandrowickiej, znajdującej się na terenie Tenczyńskiego Parku Krajobrazowego. Wiosna to czas kiedy stawy zaczynają intensywnie żyć. Wędrują do nich z miejsc zimowania płazy, takie jak żaba trawna czy ropucha szara, żeby złożyć ikrę i dać początek nowym pokoleniom. Stali mieszkańcy, czyli para łabędzi buduje gniazdo i przygotowuje się do wychowywania potomstwa, które w lecie można obserwować zarówno na wodzie jak i wychodzące na ląd na groblę. Można obserwować również wiele innych ptaków związanych ze środowiskiem wodnym. Obok stawu swoją zaporę zbudował bóbr.

Dolina Aleksandrowicka to również świetne miejsce na spacery.  Wokół można pospacerować po ścieżce edukacyjnej, która wyprowadza na Krzywy Sąd skąd roztacza się piękna, szeroka panorama, w tle której królują karpackie szczyty. 

Do Doliny Aleksandrowickiej można przyjechać samochodem. Na początku ścieżki znajduję się parking. Do Aleksandrowic kursują również autobusy miejskiej z Krakowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *