Dolina Sztoły w 2 minuty

Zapraszamy Was na wycieczkę po Dolinie Sztoły 🦌🍄🌱🌲 a konkretnie po jej początkowym odcinku. W sumie to ok. 3 km trasy spakowane w 2. minutowy film. #WtorkiZParkami 

✅ Dolina Sztoły 🦌🍄🌱🌲 to niezwykle urokliwa, kręta dolina o bardzo zróżnicowanym charakterze. Początkowa część znajduje się na terenie Parku Krajobrazowego Dolinki Krakowskie. Po około 1 km marszu, odnajdziecie źródło wypływające spod skał triasowych. Źródło to objęte jest ochroną jako pomnik przyrody nieożywionej. Podczas tej wycieczki odnajdziecie również pozostałości starej strzelnicy wojskowej, stary młyn w Osadzie Podpolis / Bukowno. No i jak to wokół rzeki – ślady i tropy większych zwierząt a przy odrobinie szczęścia same zwierzęta 🦌. Całą trasę można przejść zupełnie suchą stopą w otoczeniu bajecznej przyrody. 

✅ Gdybyście chcieli odwiedzić to miejsce: polecamy podjechać do końca Żurady (pętla) – można dojechać komunikacją miejską z Olkusza lub też własnym samochodem. Po ok. 20 minutach jesteśmy na początku Doliny Sztoły. Na końcu wycieczki czyli skrzyżowaniu na trasie Olkusz – Bukowno znajduje się przystanek komunikacji miejskiej. Można również przedłużyć sobie wycieczkę do Bukowna (Doliną Sztoły), skorzystać ze szlaków Nordic Walking po okolicy lub też wrócić przez starodrzew bukowy – odkrywając ślady dawnego górnictwa. Tak więc polecamy Dolinę Sztoły na wycieczkę o każdej porze roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *